دانستنی‌ها

برق انداختن داشبورد ماشین؛ ۷ روش طرز ساخت واکس خانگی!

در نظر بسیاری از افراد تمیز کردن ماشین صرفاً به قسمت‌های خارجی و بدنه بیرونی اتومبیل خلاصه می‌شود. در صورتی که تمیز کردن و برق انداختن داشبورد ماشین یکی از مهم‌ترین مراحل رسیدگی به خودرو است. شاید با خود فکر کنید که خرید روغن‌های لوکس و واکس‌های گران قیمت بهترین گزینه است ولی شما می‌توانید در یک بعد از ظهر روز تعطیل به برق انداختن داشبورد خودرو خود بپردازید. همراه ما باشید تا با نحوه تمیز کردن و برق انداختن داشبورد ماشین بیشتر آشنا شوید.

برق انداختن داشبورد ماشین با وازلین

قبل از هر چیز شما باید لکه‌های زیادی که روی داشبورد وجود دارند را برطرف کنید. لکه‌های چربی و اثر انگشت به راحتی با مواد داخل خانه از بین می‌روند. شما می‌توانید از وازلین برای از بین بردن و کمرنگ‌تر شدن لکه‌ها کمک بگیرید‌. تمیز کردن و برق انداختن داشبورد خودرو مانع از ترک خوردن آن و افزایش طول عمر پلاستیک سخت داشبورد خواهد شد. استفاده از مواد خانگی برای برق انداختن داشبورد ماشین خطر ایجاد حساسیت و بوی بد مواد شیمیایی را کاهش می‌دهند.

برق انداختن داشبورد خودرو با سرکه و روغن بچه

ترکیب کردن مایع ظرفشویی، سرکه و روغن بچه بهترین ترکیب برای احیای درخشندگی داشبورد است. این محلول بی‌نظیر بسیار کاربردی و موثر است و خاصیت ضدعفونی کنندگی ضعیفی را به شما ارائه می‌دهد‌. با ریختن ترکیب ذکر شده درون اسپری و به کمک دستمال خشک، می‌توانید آلودگی‌های روی فرمان، داشبورد، کنسول مرکزی و تمامی قسمت‌هایی که از پلاستیک سخت تهیه شده‌اند را رفع کنید. درخشندگی جذاب این محلول شما را به نتیجه دلخواه می‌رساند.

تمیز کردن داشبورد ماشین با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین در تمیز کردن قسمت‌های مختلف خانه بسیار رایج است. شما می‌توانید برای شست و شوی داشبورد و از بین بردن آلودگی‌ها و بازگرداندن جلای قدیمی، از ترکیب روغن زیتون و جوش شیرین کمک بگیرید. این محلول را روی داشبورد اسپری کنید. پس از گذشت یک الی دو ساعت، با یک پارچه تمیز و بدون پرز سطوح آغشته به محلول را پاک سازی کنید.

برق انداختن داشبورد ماشین در خانه
برق انداختن داشبورد ماشین در خانه

رفع لکه داشبورد با روغن زیتون و آبلیمو

اسیدیته آب لیموی تازه در کنار قدرت جلا دهندگی روغن زیتون شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر به دنبال یک ترکیب برای برق انداختن داشبورد ماشین هستید، از آبلیمو و روغن زیتون استفاده کنید. برای زدودن لکه‌های قدیمی می‌توانید از محلول ذکر شده و پارچه‌های میکروفیبر استفاده کنید.

برق انداختن داشبورد خودرو با خمیر دندان

از یک مسواک نرم برای از بین بردن لک‌های قدیمی روی داشبورد استفاده کنید. با مقداری خمیر دندان قسمت‌های لک‌دار را بپوشانید، سپس از یک پارچه نرم و تمیز برای زدودن اثرات باقیمانده از خمیر دندان کمک بگیرید. استفاده از مسواک‌های زبر یا پارچه‌های خشن می‌تواند باعث ایجاد خط و خش بر روی داشبورد شود.

تمیز کردن داشبورد ماشین با الکل

استفاده از الکل‌های غیرخورنده صنعتی می‌تواند به آلودگی‌ها و ضدعفونی کردن داشبورد اتومبیل کمک کند. شما می‌توانید از محلول الکل برای شستن شیشه‌ها و پاکیزگی داشبورد خودرو کمک بگیرید.

بهتر است الکل را به صورت مستقیم بر روی سطوح اسپری نکنید و از یک پارچه نمدار آغشته به الکل برای زدودن آلودگی‌ها کمک بگیرید. پیشنهاد می‌شود که بخش کوچکی از داشبورد را آغشته کنید و در صورت عدم بروز رنگ پریدگی، سایر قسمت‌ها را با الکل برق بیندازید.

برق انداختن داشبورد ماشین با پارافین

به کمک پارافین مایع و کمی پنبه در خانه به برق انداختن داشبورد ماشین بپردازید. ایجاد یک لایه نازک از پارافین بر روی داشبورد به رفع خط و خش‌های ریز و افزایش براقیت این قسمت کمک می‌کند. استفاده از پارافین وقت کمی خواهد برد و هزینه بسیار کمی را می‌طلبد.

نکات مهم در رابطه با تهیه واکس خانگی و برق انداختن داشبورد ماشین

  • استفاده از مواد تاریخ گذشته و فاسد می‌تواند رنگ داشبورد ماشین را تغییر دهد.
  • از ترکیب مواد معرفی شده با مواد شوینده شیمیایی جدا خودداری کنید.
  • از رها کردن ترکیبات خورنده و راه بردار بر روی داشبورد بدون شست و شو خودداری کنید.
  • قبل از هر چیز، مقدار آلودگی‌ها و جنس داشبورد را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین واکس خانگی را برای اتومبیل خود به کار بگیرید.
برق انداختن داشبورد ماشین با موادخانگی
برق انداختن داشبورد ماشین با موادخانگی

برق انداختن داشبورد ماشین با واکس داشبورد

اگر قصد خرید واکس داشبورد ماشین را دارید، باید به سراغ بهترین و با کیفیت‌ترین واکس‌ها بروید، چرا که استفاده از مواد شیمیایی نامرغوب یا تاریخ مصرف گذشته برای شما مشکل ساز می‌شود.

امروزه برندها و مدل‌های متفاوتی از واکس داشبورد در بازار وجود دارند، این امر می‌تواند انتخاب را برای شما سخت کند. بهتر است علاوه بر ماندگاری براقیت و قیمت کلی محصول، به ایجاد لایه محافظتی بر روی داشبورد توجه کنید.

خرید محصولات آماده و بدون بو بهترین راه برای تمیز کردن و برق انداختن داشبورد اتومبیل است. امروزه بسیاری از افراد از واکس‌های داشبورد مایع و ژله‌ای برای ایجاد درخشندگی مطلوب در داشبورد کنسول و فرمان استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از بسیاری از فروشگاه‌های لوازم تجهیزات ماشین این واکس‌ها را تهیه کنید. واکس‌های مایع، ژله‌ای و سلولزی به برق انداختن و درخشندگی داشبورد اتومبیل شما کمک می‌کنند.

واکس داشبورد سلولزی

این واکس‌ها از سلولز طبیعی گیاهی تهیه شده‌اند و بیشتر برای داشبوردهای فانتزی و چوبی به کار می‌روند. شما می‌توانید از واکس داشبورد سلولزی برای برق انداختن کنسول، فرمان و پنل‌های درب کمک بگیرید.

واکس داشبورد ژله‌ای

این واکس‌ها مزیت رقابتی بیشتری در مقایسه با واکس‌های مایع و سلولزی دارند و علاوه بر خاصیت براق کنندگی، به بهبود وضعیت محافظت از داشبورد در برابر نور آفتاب، اشعه یووی و گرد و غبار کمک می‌کنند. روش آسان استفاده از واکس‌های داشبورد ژله‌ای آن‌ها را به یکی از محبوب‌ترین واکس‌ها، برای برق انداختن داشبورد ماشین تبدیل کرده است.

واکس داشبورد مایع

استفاده از این واکس‌ها با یک اسفنج نرم و دستمال تمیز، منجر به به برق انداختن و درخشندگی داشبورد شما می‌شود. واکس داشبورد خودرو نانوسان خاصیت درخشندگی بی‌نظیری دارد.

رفع آفتاب سوختگی و برق انداختن داشبورد

یکی از مهم‌ترین دلایل تغییر رنگ داشبورد و کدر شدن آن، مواجه مستقیم با نور آفتاب است. برای جلوگیری از این امر می‌توانید از محصولات نانو خودرو که به ایجاد لایه محافظتی بر روی داشبورد کمک می‌کند، بیندیشید. این محصولات رنگ داشبورد خودرو را از اکسید شدن و تغییر رنگ حفظ می‌کنند.

جمع‌ بندی

داشبورد اتومبیل یکی از اصلی‌ترین قسمت‌هاست و مراقبت و نگهداری از آن می‌تواند به زیبایی هرچه بیشتر اتومبیل شما کمک کند. برای برق انداختن داشبورد ماشین روش‌های خانگی و صنعتی متفاوتی وجود دارد. شما هم می‌توانید با توجه به شدت کدری و تغییر رنگ از مواد و محصولات معرفی شده استفاده کنید.

کیانا کیانبخت

? سلام. من کیانا کیان‌بخت هستم. یک بیوتی تراپیست حرفه‌ای و کاربلد که سال 1400 از دانشکده صنایع غذایی (علوم پزشکی شهید بهشتی) فارق التحصیل شده شاید براتون عجیب باشه ولی نویسندگی در موضوعات مربوط به خوراکی‌ها و محصولات آرایشی و مراقبت از پوست یکی از اصلی‌ترین سرگرمی‌های منه?? امیدوارم از مطالعه تجربه‌ها و اطلاعاتی که در اختیارتون میزارم لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا